بیست و یکمین جلسه کارگاه افزایش کیفیت زندگی با موضوع تفکر انتقادی با حضور یکصد نفر از اعضای محترم هیئت‌علمی ،دانشجویان و کارمندان دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ دکتر غزل پور نسایی پس از مرور سرفصل‌های جلسه قبل به شرح تفکر نقادانه و گفت؛ تفکر نقادانه بررسی همه‌جانبه صحت یک ماجرا یا تفکر است و یکی از عوامل مهم زندگی، تفکر نقادانه است.

وی در خصوص  فواید و ضرورت‌های تفکر نقادانه گفت ؛ فکر خوب باعث ایجاد عملکرد صحیح می‌شود و ارتباط تنگاتنگی با جسارت دارد، باعث می‌شود از اطلاعاتتان کمک بگیرید، سبب می‌شود در برابر هر دیدگاه و عملکردی منفعل نباشید  مهم‌ترین فایده تفکر نقادانه این است که شما در دام خطاهای فکری و ادراکی خود نمی‌افتید، تفکر نقادانه می‌گوید در اوضاع فردی که نمی‌توانی به آن کمک کنی دخالت نکنید، شما با تفکر نقادانه محترمانه و منصفانه برخورد می‌کنید و تیزبین و قوی و منطقی می‌شوید و باعث رسیدن به جواب درست واقعیت‌ها است. اگر نتوانید درک کنید که در موقعیت‌های مختلف چه‌کاری را باید انجام دهید روابط اجتماعی شما زیر سؤال می‌رود. ایشان در ادامه اصطلاحات زیر را این‌گونه شرح داد

  • تفکر هاله‌ای؛ یعنی شما یک فرد را قضاوت می‌کنید بر مبنای یک خصوصیت.
  • اثر تقدم؛ اولین برداشتی که از طرف مقابل درون شما شکل می‌گیرد.
  • اثر تأخر؛ آخرین اقداماتی که فرد مقابل شما انجام می‌دهد برداشت‌های شمارا تشکیل می‌دهد.
  • فرهنگ؛ عقاید، مذهب، باورها، سنن قابل‌قبول و غیرقابل‌قبول یک ناحیه است.
  • هم‌نوایی؛ لزوم به یک فشار اجتماعی غیرمستقیم برای انجام کار است.

دکتر پور نسایی در انتهای مبحث ولادت حضرت زینب، روز پرستار و شب یلدا را تبریک گفت.

در پایان دکتر احسان مقیمی مدیر امور ایثارگران ضمن تبریک به تمام اعضای هیئت‌علمی ،کارکنان و دانشجویان متذکر شد پَروَنده های صوتی تصویری کارگاه‌های مدیریت ایثارگران در سایت ایثارگران به آدرس              ISSAR.TUMS.AC.IR بارگذاری شده و دوستان می‌توانند در قسمت مربوط به کارگاه مباحثی که تاکنون گفته‌شده را دانلود کنند.

توضیح اینکه کارگاه افزایش کیفیت زندگی یکشنبه‌ها توسط خانم دکتر پور نسائی ، کارگاه  پروپوزال نویسی سه‌شنبه‌ها توسط دکتر نخستین انصاری و کارگاه هنر هشتم پنج‌شنبه‌ها  توسط دکتر انصاری‌فرد از ساعت۲۰ تا ۲۱ برگزار می‌گردد. علاقه‌مندان می‌توانند در فضای اسکای روم هر هفته این مباحث را پیگیری نمایند برای شرکت در کارگاه روی لینک زیر کلیک کنید و به‌عنوان میهمان وارد شوید. skyroom.online/ch/virtualtums/issargaran

حسین علیشاری

Next Post

مجموعه کارگاه های هنر هشتم

چ دسامبر 23 , 2020
            برای ورود کلیک کنید

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا